PRVÉ   SLOVENSKÉ   LITERÁRNE   GYMNÁZIUM V REVÚCEJ

Beseda so Zuzanou Cigánovou

Dňa 15.11.2017 na našu školu zavítala jedinečná herečka a spisovateľka Zuzana Cigánová. Pútavo nám rozprávala zážitky z jej hereckého aj spisovateľského života. Priblížila nám svoju cestu okolo sveta, napríklad ako ležala na skalách v Machu Picchu s pocitom, že sa môže dotknúť slnka. Prezradila nám vznik kníh Špaky v tŕní a Aksál – s touto knihou sa už po tretí krát umiestnila v celoslovenskej súťaži Anasoft litera medzi desiatimi najlepšími. Rozhovor s ňou bol veľmi príjemný a myslím, že každý z nás si z neho niečo odniesol. Je to milá dáma s veľmi zaujímavou osobnosťou a pohľadom na svet. Aj táto beseda je dôkazom toho, že vyučovanie literárnej tvorby a rétoriky na našej škole neprebieha len v laviciach, ale že sa stretávame aj s mnohými osobnosťami a naše vedomosti si obohacujeme aj ich skúsenosťami. Boli sme poctení jej návštevou. Ďakujeme.

[slideshow_deploy id=’2156′]

Translate »