PRVÉ   SLOVENSKÉ   LITERÁRNE   GYMNÁZIUM V REVÚCEJ

Úspech PSLG na divadelných doskách

 

Revúca sa do povedomia Slovákov zapísala nielen ako mesto Prvého slovenského gymnázia, ale aj ako mesto, v ktorom má už 42 rokov pevné miesto krajská súťažná prehliadka amatérskeho činoherného divadla a divadla mladých Zochova divadelná Revúca. Súťaž si udržala svoju úroveň v rokoch „normalizácie“,  aj v rokoch kultúrneho marazmu. Vždy sa našli divadelní nadšenci, ktorí prišli potešiť revúcke obecenstvo.

Tento ročník sa konal 28.-30. apríla 2016 a bol výnimočný nezvyčajne veľkým počtom  zúčastnených súborov. Počas troch dní sa na pódiu vystriedalo desať divadelných súborov dospelých a päť študentských súborov. Videli sme známe i menej známe tituly v klasickom, či alternatívnom naštudovaní.

Jediným domácim účastníkom bolo študentské divadlo Z.N.A.K. (Zhoda Náhod Alternatívnej Kultúry) pri Prvom slovenskom  literárnom gymnáziu, ktoré sa predstavilo inscenáciou Medveď  Antona Pavloviča Čechova. Ich herecké výkony boli ocenené 1. miestom  s postupom na celoštátnu prehliadku FEDIM, ktorá sa bude konať v Tisovci. Individuálnu cenu získala členka súboru, 17-ročná študentka PSLG Lujza Laudárová za divadelný scenár. Určite nie je bez zaujímavosti, že viac než tridsať rokov sa nepodarilo zvíťaziť divadlu z Revúcej na domácom javisku.

V sekcii divadiel dospelých predviedol bravúrny herecký koncert dlhoročný vedúci a režisér divadla Z.N.A.K. Mgr. Marian Lacko, ktorý so svojou monodrámou Žobráci obsadil 2. miesto a postupuje tiež na celoslovenskú súťaž Belopotockého Mikuláš.

Víťazom srdečne blahoželáme a prajeme úspešnú reprezentáciu školy, mesta a kraja v celoslovenských súťažiach.

Mgr. Ľuboslava Lacjaková

Fotogaléria DS Z.N.A.K.

Fotogaléria „Maňodráma“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Translate »